Léto v knihovně ve znamení soutěží
 
Knihovna i v horké letní dny nabízí příjemné místo k relaxaci i poučení. O prázdninách sice nejsou naplánovány žádné přednášky a i pravidelné akce se přesouvají na září, přesto pro vás máme něco navíc. Kromě vypůjčení knih, časopisů nebo CD si můžete zahrát hned ve dvou soutěžích o zajímavé knižní ceny.
 
 
Letní čtenářská výzva
 
Pokud ještě nevíte, jakou knížku si vzít na dovolenou, můžete vyzkoušet naše tipy a spojit příjemné s užitečným. Pokud totiž přečtete v průběhu července a srpna alespoň šest knih, které splňují zadaná kritéria, budete zařazeni do slosování o knížky. Zadání a podrobnosti najdete v půjčovně pro dospělé a na internetové adrese www.knihovnapv.cz/vyzva.
 
 
Luštění s knihovnou
 
Baví vás křížovky? Vyzkoušejte tu naši. Ve spolupráci s hádankářským kroužkem Hanáci jsme pro vás připravili křížovku a osmisměrku. K vyzvednutí jsou v knihovně, nebo je najdete na našem webu a můžete je pohodlně vytisknout doma. Vyplněné pak nezapomeňte zanést do knihovny. Úspěšní luštitelé budou zařazeni do slosování o knižní ceny.
 
 
Knihovna pro děti a mládež bude na nové adrese
 
Knihovna pro děti a mládež bude až do 13. 8. 2017 uzavřena z důvodu stěhování. Pak ji najdete o pouhých 300 metrů vedle – v přízemí prostějovského zámku (Pernštýnské nám. 8). Vchod do knihovny bude na zámeckém nádvoří přímo naproti hlavní bráně. V průběhu prázdnin zde proto nebudou probíhat žádné tradiční letní akce pro děti. Pokud máte doma knížky, které byste měli vrátit právě v průběhu uzavření knihovny pro děti (tedy 10.6. – 13.8.), nic se neděje, jejich výpůjční doba je automaticky prodloužena až do 31.8. Od 14.8. bude mít knihovna pro děti otevřeno tak, jak je o prázdninách zvykem, tedy v pondělky, středy, čtvrtky a pátky vždy o 9.00 do 11.00 a od 12.00 do 16.00. V úterky a o víkendech bude zavřeno.Říjnová setkání v knihovně - Sidon, Hruška, KolmanováŘíjnová setkání v knihovně - Sidon, Hruška, Kolmanová

Vanuatu, Hruška, Epidemie svobody

Prázdniny se blíží mílovými kroky. Než však nastane ten pravý dovolenkový čas, zastavte se v knihovně. Kromě spousty skvělých knih zde najdete i osvěžující chládek, který můžete strávit například poslechem zajímavé přednášky. Tento měsíc se můžete těšit na výlet na ostrovy Vanuatu, autorské čtení básníka Petra Hrušky, promítání filmu Epidemie svobody a retro relaxační odpoledne.

 

Vanuatu – Děti ráje

Známého cestovatele Tomáše Kubeše můžete v knihovně potkat 14. června. Od 17 h se s námi podělí o zkušenosti ze své výpravy po patnácti zapomenutých ostrovech země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Pokud i vy se chcete vypravit do těchto nebo jiných exotických končin, neváhejte přijít. Určitě se dozvíte mnoho zajímavých tipů.

 

Setkání s Petrem Hruškou

Petr Hruška je ostravský básník, scénárista, literární historik a vědec. V současné době pracuje v Ústavu pro českou literaturu AV ČR v Brně a jeho badatelskou oblastí je česká poezie po roce 1945, kterou také obohatil o několik svazků (např. Obývací nepokoje, Darmata, Měsíce, Nevlastní). Mimo jiné přednáší na Masarykově univerzitě v Brně a na Ostravské univerzitě. Je členem redakční rady časopisu Host a redaktorem časopisu Obrácená strana měsíce. Také spoluorganizuje literární pořady, festivaly a výstavy v Ostravě. S tímto zajímavým mužem mnoha tváří se můžete v knihovně setkat 18. června v 17 h na autorském čtení.

 

Promítej i ty : Epidemie svobody

Z projektu Promítej i ty! jsme tento měsíc vybrali dokumentární film Epidemie svobody, který se zabývá palčivým tématem očkování. Proč je v Česku očkování povinné? Neočkují lékaři děti příliš brzy? Mají rodiče dostatek informací? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte 13. června v 17 h v podkrovním sále knihovny.

 

Retro relaxační odpoledne

Patříte mezi fanoušky disca? 20. června mezi 16 - 18 h vás naše knihovnice přenesou do 80. let. Podkrovní sál zaplní tóny největších hitů tehdejších hudebních idolů. K dispozici pro vás také budou i antistresové omalovánky s tematickými motivy. Připraveno bude i malé pohoštění a každý, kdo přijde v retro oblečení, dostane malý dárek.