nabídka vzdělávání pro střední školy a gymnázia


DO KNIHOVNY
- Lekce informační výchovy se zaměřením na fungování knihovny a vyledávání informací. Úvodní seznámení s knihovnou a jejími službami, informace o tom, co knihovna nabízí, jak funguje, co v ní hledat, jak pracovat s katalogem, co je to rešerše, signatura apod. (pro celou SŠ a 9. tř. ZŠ)

SPISOVATELÉ PROSTĚJOVSKA
Wolker, Valenta a Bezruč – životopis a dílo nejvýznamnějších spisovatelů našeho regionu. Beseda je doplněna audio a video ukázkami. (SŠ)

MOZKOVÝ JOGGING aneb PAMĚŤOVÉ VYCHYTÁVKY
Beseda je o tom, jak se učit, jak funguje paměť, co jsou to mnemotechniky a jiné triky a tipy  pro lepší zapamatování čehokoliv. (SŠ)

KAREL HYNEK MÁCHA – KNÍŽE ČESKÝCH BÁSNÍKŮ
Možnost zpestření výuky literatury povídáním o největším českém básníkovi, jehož příběh je opředen nádechem tajemství. (SŠ)

MÁCHŮV MÁJ
Vyprávění nejen o nejznámějším díle K. H. Máchy, ale i o tajném milostném životě básníka. (SŠ)

CHARLES DICKENS – OTEC OLIVERA TWISTA
Seznámení s důležitými okamžiky ze života Charlese Dickense v souvislosti s jeho nejznámějším románem Oliver Twist. Srovnání s některými zajímavými filmovými a hudebními verzemi. (ZŠ / nižší ročníky SŠ)

KAREL JAROMÍR ERBEN – HORORY VE VERŠÍCH
Beseda zaměřená na rozbor balad básníka K. J. Erbena. Hledání kulturního kontextu díla a doby. (vyšší ročníky ZŠ)

LITERATURA VE FILMU
Srovnávání populárních literárních děl a jejich filmových verzí. Přednáška se zaměřuje na světovou i českou literaturu. (SŠ / 9. ročník ZŠ)

NEBOJTE SE SHAKESPEARA
Největší dramatik ve světle moderní doby. Povídání o záhadném životě ještě záhadnějšího člověka. Napsal opravdu všechny hry sám? Kam zmizel ze Stratfordu na osm let a poté se objevil jako populární autor v Londýně? Kdo byl opravdu William Shakespeare? (SŠ)

 

Máte dotaz? Kontaktujte nás:

t.drmolova@knihovnapv.cz
582 329 662