Virtuální Univerzita třetího věku pokračuje (proběhlo)

25.01.2023 15:27

Jste aktivní senior/ka a rád/a se dozvíte něco nového? Chcete získat nejen nové poznatky, ale i přátele? Pak přijďte vyzkoušet Virtuální Univerzitu třetího věku, která nabízí:

  • zajímavé přednášky podané přístupnou, populárně naučnou formou
  • pravidelná setkávání účastníků stejné generace
  • příjemně strávené dopoledne

úterý 7. února 2023 v 9.30 hod. v podkrovním sále ve 2. poschodí prostějovské knihovny začíná nový semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Tentokrát na téma:

Arménie blízká i vzdálená

Kurz připravil a přednáší etnolog doc. Petr Kokaisl z České zemědělské univerzity v Praze.

V průběhu kurzu nás blíže seznámí s Arménií, její geografickou polohou, dějinami, náboženstvím, jednotlivými etniky i národnostními menšinami. 

 Kurz probíhá formou videopřednášek a má šest lekcí:

  1. Seznamte se s Kavkazem
  2. Seznamte se s Arménií
  3. Putování arménského poutníka ze Lvova po Osmanské říši (1608 - 1618)
  4. Pronásledování Arménů a arménská diaspora
  5. Arméni a křesťanství
  6. Národnostní menšiny v Arménii

Začínáme v úterý 7. února. Budeme se potkávat jednou za 14 dní, vždy v úterý dopoledne v 9.30 hod. v podkrovním sále knihovny ve 2. patře. Upozorňujeme, že kurz je placený (400,- Kč). Přihlášky a další informace získáte na první hodině.

Studovat mohou pouze senioři – tedy osoby důchodového věku. Účastníci kurzu by měli zvládat základy práce na počítači a mít přístup k internetu.

Těšíme se na studenty z předchozích semestrů, ale uvítáme i nové zájemce.

Nemusíte se obávat přílišné náročnosti – přednášky jsou tvořené přístupnou, populárně naučnou formou. Chcete-li se dozvědět víc, přijďte si první lekci nezávazně vyzkoušet. Po jejím skončení se rozhodnete, zda budete ve studiu pokračovat. Těšíme se na vás.