Validační místo MojeID

24.08.2016 13:33

Od září 2016 přicházíme s novou službou – v knihovně si budete moci nechat ověřit svůj účet MojeID. O co se jedná? Téměř každá internetová služba (např. nákup v internetovém obchodě) po nás vyžaduje přihlášení – tedy opakovaný proces registrace a stanovení si hesla, které by v ideálním případě mělo být z bezpečnostních důvodů pro každou službu jiné. Sdružení CZ.NIC už od roku 2010 provozuje bezplatnou službu MojeID, která přináší možnost přihlašovat se na internetu (na webových stránkách, které službu moje ID podporují) jen s jedním heslem. Uživatelé si sami centrálně spravují svou internetovou identitu, nastavují si, jaké osobní údaje poskytnou konkrétním serverům a mají je tak pevně pod kontrolou. Každý uživatel služby mojeID si může nechat svůj účet validovat. Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID a můžete ji nyní získat i ve studovně naší knihovny. Cílem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele MojeID a takto ověřený účet pak může fungovat jako takový občanský průkaz ve světě internetu. Více informací získáte na www.mojeid.cz nebo na www.knihovnapv.cz.