Norsko - nejsevernější krásy Evropy (proběhlo)

06.01.2019 11:59

Ve čtvrtek 14. února v 17 hod. přivítáme v knihovně už podruhé Mgr. Dobromilou Patákovou, vedoucí hvězdárny ve Vyškově. Před dvěma lety nám vyprávěla o své cestě na poloostrov Kola, letos se spolu s ní vypravíme na severovýchod Norska. Dostala se do téměř neobydlených oblastí vzdálených od centrální části Norska, kam mnoho turistů nesměřuje. Jak se liší život běžných lidí na dálném severu v Norsku v porovnání s Ruskem? Jak se cestuje v zemi, kam si s sebou i Němci berou konzervy? Stojí za to jet až na Nordkapp?  A jaká překvapení přineslo červencové počasí daleko za polárním kruhem a na březích Barentsova moře? Uslyšíte odpovědi nejen na tyto otázky, ale dozvíte se i spoustu dalších zajímavostí. Nenechte si ujít inspiraci pro cestování bez cestovky.