Knižní bazar pro všechny ZDARMA – přineste nepotřebné knihy, odneste si, co vás zaujme

17.01.2022 10:39

Máte doma nepotřebné knihy a nevíte, kam s nimi? Přineste je do knihovny! Vaše knihy poslouží dál a sami si můžete zdarma odnést, co vás zrovna zaujme. Knihy do krabic denně doplňujeme. V krabicích často najdete i úplně nové knihy české i světové beletrie, naučné i cizojazyčné literatury.

V přízemí hlavní budovy knihovny i na oddělení pro děti a mládež probíhá také PRODEJ VYŘAZENÝCH KNIH. Knížky, které jsme vyřadili z knihovního fondu si zde můžete koupit za 2 Kč.

Přečtěte sei nejčastější otázky týkající se KNIŽNÍHO BAZARU:

KDE PŘESNĚ SI MŮŽU ZDARMA VYBRAT KNIHY?

Na Skálově nám. 6, v druhém patře knihovny najdete na chodbě bedny s knihami. Můžete si vybrat a odnést, co se vám zlíbí. Na oddělení pro děti a mládež (Vápenice 9) se knižní bazar nachází v zadní části knihovny, u pultu vás knihovnice rády nasměrují.

JAKÉ KNIHY PŘIJÍMÁTE?

Přijímáme beletrii i naučnou literaturu pro děti a dospělé, novější i starší. Podmínkou je, aby byly knihy čisté a nerozpadnuté.

KAM MÁM KNIHY DONÉST?

Knihy přineste na dospělé oddělení (2. patro) k pultu a předejte je knihovnicím. Nedávejte prosím knihy přímo do krabic na chodbě! Knihovnice je nejdříve roztřídí.

Pokud máte jen knihy pro děti, můžete je zanést přímo na oddělení pro děti a mládež na Vápenici 9

VYPLÁCÍTE ZA ODEVZDANÉ KNIHY ODMĚNU?

Ne. Za knihy nic nevyplácíme. Pokud chcete knihy zpeněžit, obraťte se na antikvariáty nebo zkuste jiné způsoby - TIPY.

MÁM DOMA VELKÝ OBJEM KNIH (POZŮSTALOST, STĚHOVÁNÍ...), MOHU JE DOVÉZT?

Máte-li doma větší množství knih, zavolejte prosím nejdříve do knihovny a domluvíme se.

NEMÁM ŽÁDNÉ KNIHY K ODEVZDÁNÍ, MOHU SI I TAK NĚJAKOU VZÍT DOMŮ?

Ano! Vezměte si, co se vám líbí. Není podmínkou, že nejdříve musíte nějaké knihy donést.

NEJSEM ČTENÁŘEM KNIHOVNY, MŮŽU SI I PŘESTO PŘIJÍT VYBRAT KNÍŽKY?

Samozřejmě, není tu žádná podmínka. Přijďte a vyberte si v bazaru, co se vám zalíbí. Ale pokud už tu budete, můžete se do knihovny zaregistrovat. ;)

JAK ČASTO KNIŽNÍ BAZAR PROBÍHÁ?

Na dospělém oddělení zpravidla na jaře a na podzim. Na odd. pro děti a mládež celý rok. Aktuálně probíhá bazar na obou odděleních.