Knihovny pomáhají Ukrajině/ бібліотеки допомагають Україні

29.03.2022 16:25

Na pomoci Ukrajině se podílí nejen stát, ale i různé instituce a samotní občané. Knihovny nabízí v rámci svých možností pomoc také, ať už se jedná o poskytování informací nebo služeb.

Níže najdete rozcestník užitečných informací pro občany města Prostějova, dobrovolníky, dárce, pedagogy a samozřejmě také pro uprchlíky, kteří utíkají před válkou ve své vlasti.

Knihovna Prostějov pomáhá / Бібліотека простейов допомагає:

Запитайте у місцевих жителів, де знаходиться бібліотека. (Фон. [Кде є кніговна?]) або шукайте напис: KNIHOVNA.

UK, RU, CZ

1) Вхід у бібліотеку вільний. Немає необхідності мати абонемент.
2) У бібліотеці є можливість виходу в інтернет.
3) У бібліотеці можна будь-кому безкоштовно використовувати WiFi.
4) У бібліотеці можна безкоштовно користуватись комп’ютерами з виходом в інтернет.
5) У бібліотеці можна заряджати телефони, планшети та ноутбуки.
6) У бібліотеці є питна вода та туалети.
7) У бібліотеці тихо і можна відпочити.
8) У бібліотеці є зона або куток для дітей, тож ваші діти можуть там також відпочити.
9) Працівник бібліотеки зможе вам допомогти: надати додаткову інформацію, знайти потрібні контакти, зв’язати вас з потрібними вам організаціями.
10) Не бійтеся користуватися послугами бібліотеки, ми вам завжди допоможемо

Pomoc v Prostějově/ допомогти в простейов:

Pomoc s dorozuměním mezi námi a uprchlíky z Ukrajiny:

Informace o dění na Ukrajině pro občany ČR i uprchlíky:

Žijeme v informační době. Často je však těžké se v záplavě informací orientovat. Zvlášť v současné situaci je důležité vybírat si ověřené zdroje a nešířit zbytečně dezinformace. Níže najdete několik odkazů, které vám mohou s orientací pomoci:

Rozcestník informací pro pedagogy, rodiče a dobrovolníky, kteří se starají o ukrajinské děti: