Knihovna půjčuje e-knihy

29.01.2015 11:47

Pod pomyslný stromeček od nás všichni uživatelé knihovny dostali dárek. Více než 1500 elektronických knih! Vedle kompletní nabídky knihovny, která čítá téměř 100 tisíc titulů, jde sice o pouhý zlomek, ale jsou mezi nimi například takové bestsellery, jakými nedávno byly knížky Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Analfabetka, která uměla počítat, Žítkovské bohyně, série Padesáti odstínů, Dívka, která kopla do vosího hnízda a mnohé další. Ve velké míře jde také o původní a současnou českou prózu. Tuto pro mnohé jistě zajímavou službu poskytujeme ve spolupráci s portálem elektronických knih  eReading.cz .Půjčování e-knih probíhá jednoduše jejich objednáním přes online katalog knihovny a následným stažením z portálu www.ereading.cz. Pro registrované uživatele knihovny je zcela zdarma. Systém má však také nějaká omezení, především technologická. Zapůjčené e-knihy je možné číst na tabletech a chytrých telefonech s operačními systémy Android nebo iOS, a to pomocí příslušné aplikace eReading, a na čtečkách e-knih pouze značky eReading. Knihy budou uživateli k dispozici 21 dní, po uplynutí této doby se automaticky znepřístupní. Je možné mít vypůjčené nejvíce 2 tituly současně. Všechny podrobnosti a názorný návod jak na to najdete na adrese www.knihovnapv.cz/e -knihy. Na této stránce jsme pro vás připravili také tematické seznamy e-knih k zapůjčení, které by vám výběr četby mohly usnadnit a zpříjemnit. Případné dotazy rádi zodpovíme e-mailem (sluzby@knihovnapv.cz), telefonicky (582329660) nebo ústně přímo v knihovně. Vyzkoušejte to, jedná se o pilotní provoz a podle míry vašeho zájmu budeme v podporování této služby pokračovat nebo nikoli. Uvítáme vaše názory i připomínky.