Hanácké kroje v knihovně

19.03.2013 08:00

Na příštím setkání Senior klubu, které se bude konat v úterý 9. dubna v 10 hodin, přivítáme v prostějovské knihovně paní Jarmilu Vitoslavskou z Troubek. Její velkou zálibou bylo už od dětství šití a vyšívání. Vyučila se dámskou krejčovou a postupně se propracovala až k lidovým krojům. Hanácké kroje opravuje, ručně vyšívá i šije. Snaží se uchovat a předat dalším generacím rukodělnou krásu hanácké výšivky. Každá vesnice na Hané má přesná specifika svých krojů a paní Vitoslavská kroje nejen opravuje, ale také dokumentuje. Na výrobu krojů si dokonce zavedla živnost a za svoji činnost získala několik ocenění. V roce 2010 se svými výrobky reprezentovala Českou republiku na výstavě Expo 2010 v Číně. Přijďte si poslechnout zajímavé povídání a také si prohlédnout krásu hanáckých lidových krojů. Vstup je volný.