Provoz knihovny od 3. do 17. prosince 2020

03.12.2020 09:36

Od čtvrtka 3. do čtvrtka 17. prosince 2020 Měk Prostějov rozšiřuje provoz pro veřejnost. Knihovna bude v souladu s vládními nařízeními prozatím fungovat částečně v omezeném režimu

POZOR! Od pátku 18. 12. je opět změna v provozu KNIHOVNY dle nařízení vlády. Info ZDE.

ČTĚTE PROSÍM INSTRUKCE pro jednotlivá oddělení:

1. Dospělé a hudební oddělení je otevřeno veřejnosti. Čtenáři si zde mohou volně vybírat
  2. Studovna, čítárna a regionální odd. je omezeno počtem max. 2  osob (PC na půl hodiny).
  3. Oddělení pro děti a mládež  funguje i nadále pouze přes výdejové okénko. Čtenáři mohou vrátit půjčené knihy a vyzvednout si předem objednané knihy (mailem, telefonicky, formulář).

Výpůjční doba všech typů výpůjček (knihy, cd, časopisy) zapůjčených před uzavřením knihovny je prodloužená až do 21. ledna 2021 a upomínky až do této doby nenabíhají.

Vánoční svátky: od 24.12. 2020 do 3.1.2021 bude knihovna uzavřena.

Půjčte si e-knihu. Do konce roku 2020 si můžete půjčit až 3 e-knihy na měsíc. Vybírat můžete z 10 000 e-knih různých žánrů. Bestsellery i klasika. Jak si půjčit e-knihu zjistíte ZDE.

DOSPĚLÉ ODDĚLENÍ:

• půjčovna je pro veřejnost otevřena
    • počet osob na půjčovně je omezen (vezměte si u vchodu košík) - zdržujte se tu jen nezbytně dlouhou dobu
    • dodržujte rozestupy, použijte dezinfekci, mějte roušku
  • můžete využít pohodlné objednání z katalogu na dálku přes službu Odlož knihu. Info a postup ZDE.
  • telefon: 582 329 660
  • mail: sluzby@knihovnapv.cz
  • otevírací doba: 8-18 h (po, st, čt, pá)
  • soboty otevřeno 8-11.30 h

ČÍTÁRNA, STUDOVNA A REGIONÁLNÍ ODDĚLENÍ

• pouze půjčování časopisů (ne čtení v knihovně)
  • ve studovně a na regionálním odd. mohou být max. 2 lidé na nezbytně dlouhou dobu
  • PC mohou být max. 2 lidé na půl hodiny

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ

• půjčovna je pro veřejnost stále uzavřena
  • vracení a půjčování knih probíhá u zadního vchodu knihovny (u dvora DDM)
  • knihy k zapůjčení je třeba předem objednat (mailem, telefonicky, přes formulář u knihovny)
  • v objednávce uveďte:
    • jméno, příjmení, číslo čtenářského průkazu
    • autor, název knihy nebo např. 3x pohádky (9 let), 2x komiks (12 let) apod.
    • můžete si půjčit max. 15 výpůjček (5 knih, 5 leporel, 5 časopisů)
  • telefon: 582 329 673
  • mail: detske@knihovnapv.cz
  • otevírací doba: 9-17 h (po, st, čt, pá)