VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI - KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE ODDĚLENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ (ukončeno)

27.02.2024 16:55

Městská knihovna Prostějov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: knihovníka/knihovnici půjčovny pro děti a mládež

Požadujeme:

• SŠ/VŠ vzdělání, pedagogické nebo knihovnické vzdělání výhodou
  • orientaci v knihovnictví a literatuře, přehled o knižní produkci, dobrý všeobecný přehled
  • znalost práce na PC (MS Office, orientace v prostředí internetu)
  • lektorské dovednosti (příprava a realizace programů pro děti a mládež)
  • zkušenosti s organizováním aktivit pro děti a mládež
  • aktivní a tvůrčí přístup k práci, ochota dále se vzdělávat
  • milé a vstřícné vystupování, komunikační schopnosti
  • kreativitu
  • občanskou a morální bezúhonnost
  • dobrý zdravotní stav

Náplň práce:

• zajišťování knihovnických a informačních služeb, komunikace se čtenáři
  • lektorská činnost – příprava a realizace vzdělávacích lekcí a kulturních programů pro školy
  • příprava a realizace kulturních akcí, besed, workshopů, soutěží pro děti a mládež
  • soustavná podpora čtenářské gramotnosti u dětí a spolupráce s rodiči i pedagogy
  • 2 – 3 odpolední služby v týdnu a 1x za měsíc sobotní služby
  • další činnosti dle potřeb knihovny

Pracovní doba:

• střídání ve službách v rozmezí 7.30 – 18.00 hod
• 1 x měsíčně sobotní služba 7.30 – 11.30 hod

Nabízíme:

• zajímavou a kreativní práci v příjemném prostředí
  • smlouvu na jeden rok s možností prodloužení
  • po 3 měsících zkušební lhůty možnost navýšení mzdy o osobní ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené, 3 sick days a další benefity
  • předpokládaný nástup duben – květen, dle dohody

Platové podmínky:

Jako příspěvková organizace se řídíme zákonem č. 262/2006 Sb. a nařízením vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění. Nabízená pozice je zařazena do platové třídy 9. Následná výše platu je pak určena dle dosažené započitatelné praxe.

Životopis a motivační dopis

Strukturovaný životopis a motivační dopis (oba ve formátu PDF) zašlete elektronicky nejpozději do 22. března 2024 na adresu p.havrankova@knihovnapv.cz.

Termíny pohovorů sdělíme vybraným uchazečům nejpozději do 29. března 2024. Pohovory budou pravděpodobně probíhat v první polovině dubna.

*********************************

Zasláním přihlášky účastník výběrového řízení poskytuje souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu či nevybrat žádného z přihlášených uchazečů/uchazeček.