Soutěžte se spisovateli v ulicích (proběhlo)

22.08.2016 13:15

Knihovna navazuje na velmi oblíbené malé vědomostní soutěže, při kterých se můžete ledacos dozvědět, nebo si svoje vědomosti zopakovat, a navíc třeba vyhrát knížku. Už jsme soutěžící potrápili i potěšili soutěžemi nad filmy natočenými na motivy knih, nad prostějovskými osobnostmi nebo vilami. Listopadová soutěž se bude týkat prostějovských ulic, pojmenovaných po spisovatelích. Možná jimi někteří chodíme tak často, že si ani nevzpomeneme, čí jméno vlastně nesou a co o těchto literátech víme. Možná vás překvapí, kde jsou a po kom se některé ulice jmenují. Jungmannova, Erbenova, Karolíny Světlé i Boženy Němcové, samozřejmě Wolkerova a mnohé další. Kolik dětí měl K. J. Erben? Kterými slovy obohatil Jungmann český slovník? Nebo jaké bylo civilní jméno Karolíny Světlé? Otestujte si své znalosti o slavných autorech a zároveň si zahrajte o knižní ceny. Otázky najdete na adrese www.knihovnapv.cz/soutez. Soutěžíme do konce listopadu.