Setkání s Petrou Hůlovou (proběhlo)

10.08.2017 10:10

V září nás čeká významná literární událost. Odstartuje jedinečný projekt Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je propagovat současnou kvalitní českou literaturu a představit veřejnosti zajímavé, známé i méně známé české autory.  V rámci tohoto projektu se od září do června v deseti českých knihovnách představí deset českých spisovatelů. A my jsme velmi rádi, že jednou z těchto deseti knihoven je právě prostějovská knihovna. Soudobá česká literatura je paradoxně pro mnoho čtenářů neznámá. Téměř každý návštěvník knihovny sice zná jména jako Michal Viewegh nebo Kateřina Tučková, ale moderní česká literatura je daleko bohatší a vrstevnatější. A právě to chce tento projekt ukázat. V pondělí 18. září v 17 hod. tedy přivítáme v knihovně prozaičku, držitelku několika literárních ocenění Petru Hůlovou.  Připomeneme si její první román Paměť mojí babičce, který ji proslavil a jehož děj se odehrává v Mongolsku, kde Hůlová během svých studií pobývala. V říjnu se pak setkáme s dramatikem, scénáristou a prozaikem, rabínem Karolem Sidonem. A v dalších měsících se můžeme těšit na talentované mladé autory Marka Šindelku a Ivanu Myškovou, na spisovatele a nakladatele Martina Reinera, jehož román o Ivanu Blatném získal titul Kniha roku, nebo na básníky Petra Hrušku, Adama Borziče, Petra Borkovce či Jakuba Řeháka. Využijte tedy jedinečnou příležitost osobně se setkat s významnými postavami české literatury, poslechnout si čtení z jejich tvorby a zeptat se na to, co vás zajímá.