ROK JIŘÍHO WOLKERA V PROSTĚJOVSKÉ KNIHOVNĚ (akce, soutěže)

17.01.2024 15:13

I Městská knihovna se připojuje k letošnímu připomínání 100. výročí úmrtí našeho slavného rodáka, básníka Jiřího Wolkera. Co vás čeká?

Ve středu 27. března v 17 h se v podkrovním sále knihovny uskuteční kulturní podvečer věnovaný Jiřímu Wolkerovi ve spolupráci s Divadlem POINT. Také jsme si pro vás na wolkerovské téma připravili hned 3 soutěžeVšech akcí i soutěží se může zúčastnit široká veřejnost, není nutné být členem knihovny.

PRO DOSPĚLÉ:
online kvíz - Jiří Wolker (do 30. června)
kulturní podvečer o Jiřím Wolkerovi (27. března)

PRO DĚTI A MLÁDEŽ:
papírový kvíz - Jiří Wolker (do 29. března)
fotosoutěž - Vyfoť se s Wolkrem! (do 29. března)
beseda pro veřejnost: Jiří Wolker (proběhlo)

********************************

JIŘÍ WOLKER - ONLINE KVÍZ (do 30. června)
Čeká vás celkem 12 povinných otázek a jedna doplňková, nepovinná. Nejedná se však o kvíz literární. Zaměřili jsme se na Wolkera jako na člověka a také Prostějovana. Doufáme, že se vám bude kvíz líbit a že se třeba o Jiřím Wolkerovi dozvíte něco nového a zajímavého. KVÍZ NALEZNETE ZDE.

Ze správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, kteří získají pěkné knižní ceny. Soutěžit můžete do 31. 6. 2024. Soutěž je určena široké veřejnosti, není nutné být členem knihovny. Výhru je nutné si vyzvednout v knihovně (výhry nezasíláme).

JIŘÍ WOLKER - KVÍZ PRO DĚTI A MLÁDEŽ (do 29. března)

Vyzkoušejte si náš nový tematický kvíz, ve kterém na vás čeká 6 úkolů. Tentokrát je věnován Jiřímu Wolkrovi. Letos si totiž připomínáme 100. výročí úmrtí tohoto slavného  básníka. Kvíz si můžete vyzvednout v knihovně pro děti a mládež nebo si jej stáhnout a vytisknout ZDE.

Vyplněný jej odevzdejte nejpozději do 29. března 2024. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají pěkné knižní ceny. Soutěž je určena dětem do 15 let.

JIŘÍ WOLKER - FOTOSOUTĚŽ PRO DĚTI A MLÁDEŽ (do 29. března)
Vyfoťte se u některé ze soch Jiřího Wolkera v Prostějově a sdílejte svoji fotografii pod příspěvkem na facebookovém profilu Oddělení pro děti a mládež (odkaz: https://1url.cz/hufIq)!

Zkuste při tom být kreativní a nápadití. Tři autoři nejlepších fotografií budou oceněni! Soutěž končí 29. března 2024. Sdílením fotografie pod příspěvkem souhlasíte se zapojením do soutěže.  Soutěž je určena dětem do 15 let (rodiče a pedagogové samozřejmě mohou pomáhat).

I Městská knihovna se připojuje k letošnímu  připomínání 100. výročí úmrtí našeho slavného rodáka, básníka Jiřího Wolkera. Co vás čeká?
Ve středu 27. března v 17 h se v podkrovním sále knihovny uskuteční kulturní podvečer věnovaný Jiřímu Wolkerovi. A protože je březen měsíc básnikova narození, na odd. pro děti a mládež o něm zopakujeme úspěšnou besedu pro rodiče i děti. Také jsme si pro vás na wolkerovské téma připravili hned 3 soutěže.
PRO DOSPĚLÉ:
online kvíz - Jiří Wolker
kulturní podvečer o Jiřím Wolkerovi (ve spolupráci s Divadlem POINT)

PRO DĚTI A MLÁDEŽ:
papírový kvíz - Jiří Wolker
fotosoutěž - Vyfoť se s Wolkrem!
beseda pro veřejnost: Jiří Wolker

********************************
JIŘÍ WOLKER - ONLINE KVÍZ:
Čeká vás celkem 12 povinných otázek a jedna doplňková, nepovinná.Nejedná se však o kvíz literární. Zaměřili jsme se na Wolkera jako na člověka a také Prostějovana. Doufáme, že se vám bude kvíz líbit a že se třeba o Jiřím Wolkerovi dozvíte něco nového a zajímavého.
KVÍZ NALEZNETE ZDE
*********************************
JIŘÍ WOLKER - KVÍZ PRO DĚTI A MLÁDEŽ
*********************************
JIŘÍ WOLKER - FOTOSOUTĚŽ PRO DĚTI A MLÁDEŽ
Vyfoťte se u některé ze soch Jiřího Wolkera v Prostějově a sdílejte svoji fotografii pod příspěvkem na facebookovém profilu Oddělení pro děti a mládež (https://1url.cz/hufIq)! Zkuste být přitom kreativní a nápadití.