NOVINKA - pohádková čtecí babička v knihovně pro děti (proběhlo)

01.08.2023 13:35
Každé páteční srpnové dopoledne navštíví knihovnu pro děti a mládež pohádková čtecí babička, která bude od 9.15 do 11.30 h číst zájemcům pohádkuAkce je určena předškoláčkům, ale i dětem na prvním stupni ZŠVstup je pro veřejnost ZDARMA.

KDO JE POHÁDKOVÁ ČTECÍ BABIČKA NEBO DĚDEČEK?
  • Senioři, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky do mateřské školy (knihovny) se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky.
  • Díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb, dialogu a přátelství.
  • Při poslechu děti rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou také vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a mají příležitost přiblížit se starší generaci.
  • Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších. Důležitý je pro seniory pocit užitečnosti a potřebnosti, který díky čtení pro děti opět získávají.
Čtení se realizuje díky programu PŘEČTI. Od podzimu 2017 je program PŘEČTI (dobrovolnický program pro seniory) akreditován Ministerstvem vnitra ČR.

Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků PROSTĚJOV:
kontaktní osoba: Maria Říčánková
email: klub-prostejov@mezi-nami.cz