Literární Haná 2012 - vítězné práce

14.12.2012 09:54

Ve středu 7. listopadu 2012 jsme předávali ceny prvního ročníku soutěže Literární Haná. Soutěž byla vyhlášena v březnu a soutěžící (neprofesionální autoři starší 18 let) mohli až do konce srpna zasílat své povídky a básně vztahující se k Hané. Nejlepší čtyři díla vybraná a oceněná odbornou porotou zazněla v přednáškovém sále prostějovského Národního domu v podání Valérie Zawadské, a to i v hanáčtině. Byl to opravdu úžasný zážitek. K tomu krásné písně v podání souboru Divadla Point, dobré víno, dobrá káva, dobří lidé a jimi narváno. Soutěž pořádaly Knihovna Kroměřížska, Městská knihovna Prostějov a Knihovna města Olomouce pod záštitou starostky města Kroměříže, primátora města Prostějova a primátora města Olomouce a ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc a regionálními Deníky. (fotogalerie)

vítězné práce

Miloslav Havelka, Přemyslovice (próza)

ke stažení (pdf, 190 kB)

Michal Marek, Prostějov (próza)

ke stažení (pdf, 274 kB)

Jan Pavelka, Ledeč nad Sázavou (poezie)

ke stažení (pdf, 268 kB)

Zdeňka Pospíšilová, Brno (poezie)

ke stažení (pdf, 261 kB)