Karol Sidon v prostějovské knihovně (proběhlo)

13.09.2017 15:20

Pokračuje jedinečný projekt Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je propagovat současnou kvalitní českou literaturu a představit veřejnosti zajímavé, známé i méně známé české autory.  V rámci tohoto projektu se od září do června v deseti českých knihovnách představí deset českých spisovatelů. A my jsme velmi rádi, že jednou z těchto deseti knihoven je právě prostějovská knihovna. V září se naši čtenáři mohli setkat s Petrou Hůlovou a v říjnu přivítáme prozaika, dramatika a scénáristu  Karola Sidona . Knižně debutoval na přelomu šedesátých a sedmdesátých let autobiografickými prózami Sen o mém otci a Sen o mně. Později nesměl publikovat a byl donucen k emigraci. Po návratu působil jako vrchní zemský a pražský rabín. V roce 2014 se po delší pauze vrátil k psaní beletrie a pod pseudonymem Chaim Cigan vydal první díl románové tetralogie nazvané Kde lišky dávají dobrou noc. Tvoří ji knihy Altschulova metoda, Piano live, Puzzle a nedávno vydaný Outsider. Jde o bravurně napsaný napínavý thriller s prvky magie a historické fikce zasazený do židovského kulturního prostředí. A právě toto dílo představí Karol Sidon ve čtvrtek 19. října. Autorský večer s debatou začíná v 17 hod.