Jordánsko (11.3.)

20.02.2020 13:47

Pojďte objevit kouzlo Jordánska! Tato starodávná země s dlouhou historií a mimořádně rozmanitou kulturní tradicí zastávala v dějinách regionu spíše pozici okrajového území. I když nikdy nebyla centrem žádné říše, díky strategické poloze se dostávala do středu zájmu všech impérií. Většina lokalit v Jordánsku byla po dlouhá staletí opuštěna a znovu osídlena byla až v moderní době. Jací vlastně jsou dnešní Jordánci? Víte, že jídlo je základním kamenem jordánské společnosti? Jedinečnou a pro nás velmi exotickou pouštní přírodu a biblickou krajinu kolem Mrtvého moře, ale také tamní kulturu a společnost nám ve středu 11. března v 17 hod. přiblíží manželé Miloslav Kouřil a Jana Římská. Výstavu jejich fotografií můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do 20. dubna.