Jan Burian: Ekologie duše (proběhlo)

28.04.2014 09:28

Jan Burian je známý především jako písničkář. Legendární je jeho spolupráce s Jiřím Dědečkem, Petrem Skoumalem nebo Janem Vodňanským. Vydal řadu alb, stál u zrodu Festivalu osamělých písničkářů, ale věnuje se také literární tvorbě, píše básně, cestopisy i fejetony. Proslavil se jako televizní moderátor svébytných talk-show Posezení s Janem Burianem a Burianův den žen. Rád cestuje, je spoluautorem filmových dokumentů Islandská paměť a Chilské deníky. Ve svém novém pořadu s názvem Ekologie duše zpívá a vypráví o současném životě člověka obklopeném médii a ohromovaném supermarkety a superstary. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a kulturní úroveň? Na to se nám tento břitký glosátor žhavé současnosti pokusí odpovědět ve čtvrtek 22. května v 17 hodin v prostějovské knihovně.

foto: Pavel Wellner / archiv Mafra