zajímavé odkazy kolem čtení a literatury


Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu Přehled knih vhodných pro biblioterapeutickou praxi (léčbu knihou). Záchranný kruh v podobě knih, které pomůžou, poradí, pohladí, informují, povzbudí.

Celé Česko čte dětemCo číst a nečíst dětem a mnohem více.

Česká bibliografická databázeMějte přehled o všem, co u nás vychází. Novinky, recenze, spisovatelé, fórum, žebříčky, bazar knih, literární akce a další.

Čítarnypropagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

Čtení pomáháje charitativní projekt, který každý rok rozdělí 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují dětští čtenáři. Za každou přečtenou knihu obdrží 50 korun, které pak mohou darovat na dobrou věc.

 ČteSyRád - Čtenářův sympatický rádc efunguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád/ka, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

 Goodreadsje největší světový web a sociální síť pro čtenáře a knižní doporučení, s cílem pomoci lidem najít to, co chtějí číst. (anglicky)

iLiteraturaposkytuje zpravodajství o literatuře z celého světa.

Jak se dělá kniha je sérií videí prostřednictvím nichž se dozvíte, jakými všemi procesy kniha prochází, od rukopisu až do rukou čtenáře.

Klub knihomolůStránka, kde se nejen dozvte zajímavé novinky z knižního prostředí, ale i se dozvíte o besedách, autogramiádách a podobně.

KniháRUM aneb čtení na 365 způsobů každý den zveřejňuje krátký příběh, který přibližuje čtenářské emoce a zážitky vázané na jednu konkrétní knihu.

 Knihi Můžete si zde založit čtenářský deník, nebo pouze číst recenze a hodnocení ostatních.

LibraryThing je domovem vašich knížek a komunity 1 700 000 milovníků četby. Vytvořte si vlastní knihovnu, fórum, hodnoťte, diskutujte, nechejte si doporučit. (také česky)

Portál české literaturysi klade za cíl výběrově zpřístupňovat informace o žijících a v současné době tvořících literátech a o jejich díle (prozaici, básníci, dramatici, esejisti a autoři knih pro děti a mládež).

Readabilitypřevede každou webovou stránku (článek) do čisté a čitelné formy, záložkuje, odkládá k přečtení na později, do archivu, exportuje nebo posílá články přímo do Kindlu. V aplikaci do prohlížeče i do mobilu.

Rozečti seOn-line kurzy rychlého čtení.