Remitenda: časopisy do knihovny levně

Existuje způsob, jak do knihovny pořídit časopisy za výrazně sníženou cenu, orientačně za poloviční, třetinovou i méně. Jde sice o starší čísla, ale ne tolik, aby nebyly stále aktuální. Zpravidla jde o jedno až dvouměsíční zpoždění. Můžete si přitom objednat pravidelné zasílání nebo nárazové, třeba podle finanční situace. Jedná se o tzv. remitendní službu, v rámci které je nabízeno téměř 90 titulů časopisů ze všech oblastí. Např. Xantypa, Dům a zahrada, Země světa, Vlasta, Květy, Moje zdraví, Story, Lidé a země, National Geographic, Fitness, Zahrádkář, 100+1, Moje psychologie, Automobil revue, Score, Digitální foto, Méďa Pusík a řada dalších časopisů pro děti.

Kontaktní údaje pro zájemce:

VaRA distribuce, Ant. Trägera 9, 370 10 České Budějovice
tel.: 387 314 944
e-mail: vara.distribuce@seznam.cz

Nebo v případě zájmu navštivte naše oddělení regionálních funkcí, kde máme kompletní seznam časopisů s jejich aktuálními cenami.

Nakupujte levně a nechejte si u nás knížky zabalit

Knihkupectví Dobrovský (v OC Zlatá brána) nabízí knihovnám Prostějovska zajímavé slevy (10-25%) podle výše ročního odběru. Když už budete mít nové knížky v ruce, stačí je přes náměstí přenést k nám do knihovny, a my vám je včetně oštítkování zabalíme do folie.

MVS z prostějovské knihovny zdarma

Meziknihovní výpůjční službu poskytujeme knihovnám našeho regionu zdarma. V praxi to znamená, že pokud knížku požadovanou vaším čtenářem nevlastníte, můžete zkusit štěstí v Městské knihovně Prostějov. Pokud ji budeme mít volně k zapůjčení, můžete si ji prostřednictvím uživatelského účtu vaší knihovny vypůjčit na standardní dobu jednoho měsíce. Předpokladem je osobní vyzvednutí, nikoli zaslání poštou. V případě zájmu o tuto službu nás kontaktujte známými způsoby:   refu@knihovnapv.cz  , 582 329 675, případně přímo mvs@knihovnapv.cz nebo 582 329 660. Pokud knížku nenajdete ani v naší knihovně, zkoušejte dál přímo v našem regionu, třeba knížku mají hned v sousední obci. Využít k tomu můžete  databázi knihoven Prostějovska .

Přijímání knižních darů v knihovnách

Dne 1. 1. 2015 nabyla účinnosti novela zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Tato novela, publikovaná pod č. 267/2014 Sb., přináší pro knihovny (muzea apod.) zřizované obcemi a kraji podstatnou změnu: zavádí pro obce a kraje (jako právnické osoby - územní samosprávné celky) osvobození od daně z příjmu právnických osob ve vztahu k bezúplatnému nabytí majetku, který bude obcí či krajem použit pro účely vymezené v § 20 odst. 8 zákona o daních z příjmů, například pro účely vzdělávání, vědy a výzkumu nebo kultury.

JESTLIŽE OBEC ČI KRAJ PŘIJME DAR V PODOBĚ KNIH, ČASOPISŮ A PODOBNĚ, A TYTO KNIHY NEBO ČASOPISY SE STANOU SOUČÁSTÍ KNIHOVNÍHO FONDU KNIHOVNY, NEBUDE MUSET OD 1. 1. 2015 OBEC PŘÍJEM V PODOBĚ TOHOTO DARU PŘIZNÁVAT K DANI Z PŘÍJMŮ. Musí však uplatnit osvobození od daně u příslušného finančního úřadu. Toto pravidlo se uplatní i u jiných darů (bezúplatných plnění), které budou použity pro účely kulturní, vzdělávací či vědeckovýzkumné.

Společenské hry do knihovny

Společnost ALBI nabízí knihovnám nákup deskových i jiných společenských her ve velmi výhodných balíčcích. Aktuálně v balíčku najdete 4 hry za 999 Kč, za což dostanete hry v hodnotě za více než 2300 Kč (Osadníci z Katanu, Umí prase létat?, Pirátské kostky, Mölkky/Quixo). Akce oficiálně platila do 30.5.2014, ale ptejte se na ni, možná je prodloužena do vyprodání zásob. Jde již o druhou nabídku, navazující na úspěšný první balíček her za 599 Kč(Párty Alias, Dominion, Ubongo, V kostce svět, Zlaté Česko, Osadníci z Katanu - karty), který je možná také ještě k sehnání.