ZMĚNY V KNIHOVNĚ od 1. září 2022

30.08.2022 13:18

Vážení čtenáři,

od 1. září 2022 dochází k několika změnám:

1. MÍRNÉ ZVÝŠENÍ POPLATKU ZA ROČNÍ REGISTRACI:

Dospělí                                                 150,-

Studenti do 26 let / Senioři 63+           100,-

Děti do 15 let                                          70,-

Rodinný průkaz (další člen rodiny)        50,-

1. PLACENÍ UPOMÍNEK:

• Při pozdním vrácení je nově účtováno zpozdné ve výši 1 Kč za 1 dokument a 1 den.

• Upomínky již nezasíláme poštou, ale informujeme o nich po 10, 30 a 40 dnech smskou či e-mailem.

1. PRODLUŽOVÁNÍ VÝPŮJČEK

• Výpůjční doba již není automaticky prodloužena Vaším příchodem, o prodloužení je potřeba žádat.

• Knihy lze prodloužit pouze dvakrát, pokaždé o 31 dní a nejdříve však 14 dní před koncem výpůjční doby.

• Knihu, kterou má rezervovanou jiný čtenář, je možné prodloužit pouze jednou a jen o 21 dní.

1. UPOZORNĚNÍ NA KONEC VÝPŮJČNÍ DOBY

•  Jestliže knihovně poskytnete svůj e-mail, upozorníme Vás 7 dní před koncem výpůjční doby každého dokumentu, že se blíží čas, kdy byste měli vrátit své výpůjčky.

• Zadáte-li i telefonní číslo, budeme Vám v poslední den výpůjční doby posílat upozornění i SMS zprávou.

• Tato připomínací služba je zcela ZDARMA a slouží jako podpora pro čtenáře, aby mohli včas zareagovat (prodloužit výpůjčky nebo vrátit výpůjčky) a zbytečně neplatili zpozdné.