Výstava: Zajímavosti ze světa literatury, čtení a psaní (proběhlo)

29.01.2015 11:42

Při hlasitém předčítání jakých knih rostou rostliny nejrychleji? Která je nejdelší kniha světa? Která největší? Kterých deset knih je nejprodávanějších? Který autor je nejplodnější? Který nejúspěšnější? Co má společného Jarek Nohavica s knihovnami? Kdo stojí za úspěchem Nabokova? Kdo za úspěchem Dumase? Kolik prstů potřeboval Tolkien k napsání Pána prstenů? Jaké má v současnosti zaměstnání Harry Potter? Co vám zlepší paměť? Jakou žárovku byste měli používat při čtení? Proč by měl číst každý? A víte, co je to třeba abibliofobie? Strach z nedostatku čtiva. Tou však trpět nemusíte, protože máte ve městě svou veřejnou knihovnu. Během celého minulého roku jsme na naší facebookové stráncekaždý pátek přinášeli jednu nebo více zajímavostí, týkajících se literárních autorů, jejich životů a jejich knih, spisovatelského řemesla, čtenářství a všeho možného, co s tím může souviset. Nastřádali jsme tak na 50 pozoruhodných, obrazově zpracovaných informací ze světa literatury, které si pohromadě můžete prohlédnout v naší Galerii Na Půdě do konce února. Všechny tyto zajímavosti najdete pohromadě také na našem Facebooku v tomto albu.