Výstava potmě aneb Jak se žije nevidomým (proběhlo)

04.09.2019 09:30

Ve čtvrtek 14. listopadu máte jedinečnou příležitost nahlédnout do světa zrakově postižených. V prostějovské knihovně bude v rámci Dne nevidomých od 10 do 17 hod. probíhat prezentační akce regionálního střediska TyfloCentra a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých SONS. V prostorách půjčovny pro dospělé si budete moct prohlédnout a vyzkoušet různé kompenzační pomůcky usnadňující každodenní život, sebeobsluhu a prostorovou orientaci nevidomých, osaháte si reliéfní obrázky a zahrajete si hry pro nevidomé a slabozraké. Součástí prezentace bude také výstava výrobků z pedigu zhotovených v rámci tvořivé dílny nevidomých, které si budete moct zakoupit a přispět tak na její další činnost. V podkrovním sále knihovny na Vás bude čekat jedinečná „Výstava potmě“. Vstoupíte do světa zahaleného tmou a vyzkoušíte si, jaké je to vnímat svět jen čtyřmi smysly. Zažijete dobrodružství při poznávání věcí bez použití zraku a také mnohá překvapení - celý koncept výstavy úmyslně neprozrazujeme předem. Pracovníci SONS, Tyflocentra i knihovny se těší na vaši návštěvu.