VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI - KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE ODDĚLENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ

28.01.2021 13:50

Městská knihovna Prostějov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: knihovníka/knihovnici půjčovny pro děti a mládež.

Jedná se o zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou (min. na 3 roky).

POŽADUJEME:

- SŠ/VŠ vzdělání, pedagogické nebo knihovnické výhodou
- orientace v knihovnictví a literatuře, přehled o knižní produkci, dobrý všeobecný přehled
- znalost práce na PC (MS Office, orientace v prostředí internetu)
- zkušenosti s prací s dětmi
- lektorské dovednosti (příprava a realizace programů pro děti a mládež)
- aktivní a tvůrčí přístup k práci, ochota dále se vzdělávat
- milé a vstřícné vystupování, komunikační schopnosti
- kreativita
- občanská a morální bezúhonnost
- dobrý zdravotní stav

NÁPLŇ PRÁCE:

- zajišťování knihovnických a informačních služeb, komunikace se čtenářI
- lektorská činnost – příprava a realizace vzdělávacích lekcí a kulturních programů pro školy i veřejnost
- soustavná podpora čtenářské gramotnosti u dětí a spolupráce s rodiči i pedagogy
- řízení volnočasových aktivit dětských i mladistvých čtenářů
- 2 – 3 odpolední služby v týdnu a 1x za měsíc sobotní služby
- další činnosti dle potřeb knihovny

NABÍZÍME:

- zajímavou a kreativní práci v příjemném prostředí
- jedná se o zástup za mateřskou/rodičovskou minimálně na 3 roky
- po 3 měsících zkušební lhůty možnost navýšení mzdy o osobní ohodnocení
- pět týdnů dovolené, sick days a další benefity
- předpokládaný nástup duben – květen, dle dohody

PLATOVÉ PODMÍNKY:

Jako příspěvková organizace se řídíme Zákonem č. 262/2006 Sb. a NV 564/2006 Sb. v platném znění. Tato pozice je zařazena do platové třídy 9 – následná výše platu je pak určena dle dosažené započitatelné praxe.

ŽIVOTOPIS + MOTIVAČNÍ DOPIS A TERMÍNY POHOVORŮ

Strukturovaný životopis a motivační dopis doručte nejpozději do 26. února 2021 zašlete elektronicky na adresu p.havrankova@knihovnapv.cz.

Termíny pohovorů sdělíme vybraným uchazečům nejpozději do 12. března 2021. Pohovory budou pravděpodobně probíhat do konce března, mohou být vedeny formou videokonference. O konkrétní realizaci a případných změnách budeme uchazeče informovat.

Zasláním přihlášky účastník výběrového řízení poskytuje souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu či nevybrat žádného z přihlášených uchazečů/uchazeček.