Virtuální Univerzita třetího věku pokračuje (1., 15., 29. 11.)

26.09.2022 17:05

Jste aktivní senior/ka a rád/a se dozvíte něco nového? Chcete získat nejen nové poznatky, ale i přátele? Pak přijďte vyzkoušet Virtuální Univerzitu třetího věku, která nabízí:

• zajímavé přednášky podané přístupnou, populárně naučnou formou
  • pravidelná setkávání účastníků stejné generace
  • příjemně strávené dopoledne

V úterý 4. října 2022 v 9.30 hod. v podkrovním sále ve 2. poschodí prostějovské knihovny začíná nový semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Tentokrát na téma:

Genealogie. Hledáme své předky

Kurz připravil a přednáší Mgr. Martin Slaboch, Ph.D., předseda České genealogické a heraldické společnosti v Praze.

V průběhu kurzu se seznámíme s dějinami genealogie, zajímavými rodokmeny, starými matrikami a dalšími archivními prameny využitelnými v rodopisu.

Kurz probíhá formou videopřednášek a má šest lekcí:

1. Úvod do genealogie a její dějiny
  2. Jak se tvoří rodokmen. Příbuzenství ve světě.
  3. O matrikách
  4. Využití archivních materiálů ke studiu předků
  5. Vývoj našich příjmení. Genealogie a genetika
  6. Rodové kroniky a srazy

Začínáme v úterý 4. října. Budeme se potkávat jednou za 14 dní, vždy v úterý dopoledne v 9.30 hod. v podkrovním sále knihovny ve 2. patře. Upozorňujeme, že kurz je placený (400,- Kč). Přihlášky a další informace získáte na první hodině.

Studovat mohou pouze senioři – tedy osoby důchodového věku. Účastníci kurzu by měli zvládat základy práce na počítači a mít přístup k internetu.

Těšíme se na studenty z předchozích semestrů, ale uvítáme i nové zájemce.

Nemusíte se obávat přílišné náročnosti – přednášky jsou tvořené přístupnou, populárně naučnou formou. Chcete-li se dozvědět víc, přijďte si první lekci nezávazně vyzkoušet. Po jejím skončení se rozhodnete, zda budete ve studiu pokračovat. Těšíme se na vás.