Vietnam: z Prostějova až na vrchol Fansipanu (proběhlo)

27.09.2021 10:58

O tom, jak se plní sny, nám budou v pondělí 15. listopadu v 17 hod. povídat cestovatelé Václav Pleska a Karel Ptáček. V době, kdy Prostějovák Karel Ptáček již dávno plnil svůj cestovatelský diář zážitky, nebyl ještě ptenský rodák Václav Pleska na světě. Díky společné touze objevovat exotická místa, se ovšem tato dvojice dobrodruhů potkala. Slovo dalo slovo, a po týdnech příprav se společně vydali objevovat krásy Vietnamu. Jejich cesta vedla přes rýžová pole, nekonečná údolí, zátoky řek, mystické chrámy a zapomenuté uličky až na vrchol nejvyšší hory Indočíny – Fansipanu. Vybaveni pouze odhodláním a za pomocí vlaků a motorek putovali touto nádhernou zemí s fascinující historií, úžasnými lidmi a skvělou gastronomií. Každý den byl prostoupen skvělým pocitem, že sny se mohou stát skutečností. Přijměte pozvání a prostřednictvím fotek a vzpomínek prožijte tuto cestu s nimi. Výstavu fotografií Václava Plesky můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce roku.