Vanuatu – Děti ráje (proběhlo)

01.02.2018 09:56

Opět po roce přivítáme v knihovně fotografa, novináře a cestovatele Tomáše Kubeše. Fotografování se věnuje vášnivě již od dětství, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Navštívil více než 120 zemí a svými fotoreportážemi přispívá například do časopisu Koktejl nebo Lidé a země. Při jeho minulých návštěvách jsme se spolu s ním vypravili do Střední Afriky, na Sibiř i na Papuu Novou Guineu. Jeho poslední cesta vedla na patnáct zapomenutých ostrovů země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Vydejme se tedy spolu s ním na nejpřátelštější místo na světě, do tropického ráje s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli. Čekají na nás palmové háje, lahodné kokosy, divoké pláže, modré díry, tradiční slavnosti, setkání s duchy i výstup na magickou a stále činnou sopku Mount Yasur na ostrově Tana. To vše ve čtvrtek 14. června v 17 hod.