Srdcovka Madagaskar (proběhlo)

08.09.2018 09:45

Madagaskar patří k několika nejzvláštnějším místům na zemi. Je to jeden z největších ostrovů světa. Najdeme na něm panenskou i trpící přírodu, zvláštní rostliny i zvířata. Tamní lidé jsou nám však velmi podobní a báječní, pouze s jinou barvou pleti. Počet turistů, kteří tento ostrov ročně navštíví, je nepatrný. Stejně tak nepatrný je i počet místních vnitrozemců, kteří kdy viděli na vlastní oči moře. Madagaskar je jedna z nejchudších zemí světa. Elektrifikace tam téměř neexistuje, síť silnic je nedostatečná, železnice rezivějí. Na několika fungujících silnicích jsou však jako korálky navlečeny národní parky a rezervace. Tisíce terasových políček kolem vytvářejí nezaměnitelný ráz krajiny. Všude jsou lidé a děti a všichni pracují. I ti malí a maličcí. O své zážitky a dojmy z měsíčního putování po Madagaskaru se s námi ve středu 17. října v 17 hod. podělí prostějovští cestovatelé Jana Římská a Miloš Kouřil. Výstavu fotografií z jejich cesty si budete moct prohlédnout v Galerii Na Půdě knihovny až do konce roku.