SOUTĚŽ - Letní čtenářská výzva (proběhlo)

30.06.2021 14:30

S Letní čtenářskou výzvou můžete soutěžit o knižní ceny

Přemýšlíte, co budete v létě číst? Nechte se inspirovat při výběru letní četby a získejte možnost vyhrát zajímavé ceny! Připravili jsme pro vás deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat.

Vypůjčením a přečtením knih budete postupně Letní čtenářskou výzvu plnit. Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím Letní výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny.

Pracovníci knihovny Vám mohou razítkem potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. A samozřejmě vám také rádi pomohou knihy podle daných témat najít. Připravili jsme pro vás i výstavku knih, kde si můžete rychle vybrat knihy splňující jednotlivé úkoly.

Formulář pro vyplňování výzvy najdete ke stažení níže. Nebo si jej můžete vyzvednout přímo v knihovně na dospělém oddělení, kde potom vyplněné archy také odevzdávejte.

Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a poté vylosujeme tři výherce, kteří získají dárkový balíček. Na malou odměnu v podobě placky a záložky se však může těšit každý soutěžící

A jaké úkoly na vás letos čekají?

1. Komiks neboli grafický román.
  2. Kniha, která má v názvu nebo na obálce číslovku.
  3. Kniha, u které název nebo design obálky souvisí s jídlem.
  4. Kniha z populárně naučné literatury.
  5. Kniha, kterou máte v plánu přečíst, ale stále to odkládáte.
  6. Kniha s tematikou 2. světové války nebo holocaustu.
  7. Kniha ze žánru sci-fi nebo fantasy.
  8. Kniha, která se vztahuje k vašemu oblíbenému koníčku.
  9. Kniha, související s místem, které byste rádi navštívili.
  10. Kniha, jejíž název začíná stejným písmenem jako vaše jméno.

soutěžní formulář ke stažení: formulář_lcv_2021.png (505701)