Souostroví Svatý Tomáš a Princ (proběhlo)

27.10.2015 11:09

Svatý Tomáš a Princův ostrov je ostrovní stát nacházející se v Guinejském zálivu. O těchto málo známých afrických ostrovech ležících na rovníku bude ve středu 25. listopadu v 17 hod. povídat Jana Čižmářová spolu se svojí matkou Alenou Čižmářovou, která je původem z Prostějova a prožila zde své mládí. Jana Čižmářová je absolventkou University Palackého v Olomouci v oborech portugalská a anglická filologie. Během svých studií i poté navštěvovala bývalé portugalské kolonie, tedy země, kde se dodnes mluví portugalsky, aby zjistila, jak se žije místním lidem a zachytila na svých snímcích jejich každodenní život. Přednáška nám přiblíží nejen rajskou přírodu a obyvatele této země, ale dozvíme se více i o osudu obou ostrovů, od jejich objevení, přes zlatá léta pěstování kakaa, až po současnost a pomalu se rozvíjející mladý demokratický stát, který své místo na trhu turistického ruchu teprve hledá. Vyprávění doplní také výstava autorských fotografií, kterou budete moci navštívit v Galerii Na Půdě Městské knihovny Prostějov až do konce roku.

foto: Jana Čižmářová