Setkání s Petrou Braunovou (proběhlo)

01.04.2015 10:45

Petra Braunová vstoupila do českých literárních vod v roce 2003 a od té doby dokázala vypravit ke čtenářům skoro tři desítky knih. První rukopis napsala až ve třiceti letech, a to dětskou knížku Rošťák Oliver. Napsala ji, jak sama říká, z nouze, pro svého syna prvňáka, kterého chtěla zaujmout čtením a  udržet u písmenek. Rukopis přinesla do nakladatelství Albatros, kde se ho rozhodli zařadit do svého edičního plánu. Od té doby vydala pro děti a dospívající čtenáře už téměř dvacet knih. V posledních letech se začala prosazovat také jako autorka románů pro dospělé (Pozorovatelka, Kalvárie, Klub radostí všedního dne), na jejím kontě najdeme i biografické knihy o Kamile Moučkové a Nině Divíškové. S Petrou Braunovou jsme se v naší knihovně setkali už několikrát, ale zatím vždy při besedách pro děti z prostějovských škol. Proto jsme rádi, že přijala i naše pozvání na setkání s dospělými čtenáři, které se uskuteční ve čtvrtek 16. dubna v 17 hod. v podkrovním sále knihovny.