Setkání s Ivanou Myškovou (proběhlo)

02.12.2017 15:12

Pokračuje jedinečný projekt Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je propagovat současnou kvalitní českou literaturu a představit veřejnosti zajímavé, známé i méně známé české autory.  V rámci tohoto projektu se od září do června v deseti českých knihovnách představí deset českých spisovatelů. A my jsme velmi rádi, že jednou z těchto deseti knihoven je právě prostějovská knihovna. Už jsme se u nás potkali s Petrou Hůlovou, Karolem Sidonem, Martinem Reinerem a Jakubem Řehákem. Ve čtvrtek 18. ledna v 17 hod. přivítáme mladou prozaičku   Ivanu Myškovou .  Vystudovala Literární akademii v Praze a dlouhou dobu působila jako literární redaktorka v Českém rozhlase. V roce 2007 se uvedla jako dramatička rozhlasovou hrou Odpoledne s liliputem. Pozornost čtenářů i kritiků si získala o pět let později svým prozaickým debutem Nícení. V loňském roce pak zaujala povídkovým souborem „Bílá zvířata jsou velmi často hluchá“, který vydalo nakladatelství Host. A právě tuto knihu nám představí na svém autorském čtení.