S Letní čtenářskou výzvou můžete soutěžit o knižní ceny

01.06.2018 09:50

Rozhodli jsme se trochu vám pomoct s výběrem knížek pro vaše letní čtenářské chvilky. A také vás k četbě ještě trochu více motivovat. Připravili jsme deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat. Vypůjčením a samozřejmě přečtením knih budete postupně Letní výzvu plnit. Jednu knížku si například vyberete podle obálky, druhou podle názvu, jiná bude od slovenského autora a další ze žánru sci-fi nebo fantasy. Vybrat si můžete také knížku, kterou přečtete za jediný den nebo nějakou z populárně naučné literatury. To jsou jen příklady. 

Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím Letní výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny Vám mohou razítkem potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. Formulář pro vyplňování výzvy najdete ke stažení níže. Nebo si jej můžete vyzvednout přímo v knihovně, kde potom vyplněné archy také odevzdávejte. Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a poté vylosujeme tři výherce. Na drobnost v podobě odznáčku knihovny se však může těšit každý soutěžící.

 Formulář Letní čtenářské výzvy ke stažení 

 

Zadání výzvy a náhled formuláře:Úplná pravidla soutěže:

  • Letní čtenářská výzva začíná 9. 7. 2018 a končí 31. 8. 2018.
  • Do výzvy se mohou zapojit pouze registrovaní uživatelé Městské knihovny Prostějov.
  • Pro splnění výzvy je potřeba přečíst minimálně 6 knih, vyhovujících uvedeným kritériím, které si vypůjčíte v knihovně.
  • Knihovnice Vám každý týden může potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (e-knih).
  • Všechny knihy s výjimkou bodu č. 3 musí být beletrií.
  • Jednu knihu nelze použít pro splnění více zadání.
  • Vyplněné archy odevzdávejte v Městské knihovně Prostějov.

Každý soutěžící dostane placku.
Tři vylosovaní budou odměněni zajímavou knižní cenou.