S Letní čtenářskou výzvou můžete soutěžit o knižní ceny (1.7. - 31.8.)

20.06.2019 10:17

Přemýšlíte, co budete číst v létě? Zjednodušte si výběr letní četby a ještě získejte možnost vyhrát zajímavé ceny! Připravili jsme deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat.

Vypůjčením a přečtením knih budete postupně Letní čtenářskou výzvu plnit. Jednu knížku si například vyberete podle obálky, druhou od autora ze sousedící země, jiná bude mít v názvu zvíře a další si zvolíte ze žánru sci-fi nebo fantasy. Vybrat si můžete také knížku, kterou přečtete za jediný den, nebo i komiks.

To jsou jen příklady. Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím Letní výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny Vám mohou razítkem potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. A samozřejmě vám také rádi pomohou knihy dle daných témat najít.

Formulář pro vyplňování výzvy najdete ke stažení níže. Nebo si jej můžete vyzvednout přímo v knihovně na dospělém oddělení, kde potom vyplněné archy také odevzdávejte.

Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a poté vylosujeme tři výherce, kteří získají dárkový balíček. Na malou odměnu v podobě placky a záložky se však může těšit každý soutěžící.

Formulář Letní čtenářské výzvy ke stažení:

Zadání výzvy a náhled formuláře:

Úplná pravidla soutěže:

• letní čtenářská výzva začíná 1. 7. 2019 a končí 31. 8. 2019
  • do výzvy se mohou zapojit pouze registrovaní uživatelé Městské knihovny Prostějov
  • pro splnění výzvy je potřeba přečíst minimálně 6 knih, vyhovujících uvedeným kritériím, které si vypůjčíte v knihovně
  • knihovnice Vám každý týden může potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (e-knih)
  • všechny knihy s výjimkou bodu č.1 a č.10 musí být beletrií
  • jednu knihu nelze použít pro splnění více zadání
  • vyplněné archy odevzdávejte v Městské knihovně Prostějov

Každý soutěžící dostane placku.
Tři vylosovaní budou odměněni zajímavou knižní cenou.