Pokračování Virtuální Univerzity třetího věku (proběhlo)

07.01.2019 12:01

V úterý 5. února v 9.30 hod. zahajujeme letní semestr Virtuální Univerzity třetího věku, která je určena všem zájemcům – seniorům. Otevíráme další cyklus přednášek nazvaný „Dějiny oděvní kultury“. Ing. Petr Tylínek nám v šesti videopřednáškách přiblíží dějiny módy od úplných počátků do období renesance. Navštívíme oblast starověké Mezopotámie, starověký Egypt, Řecko i Řím, budeme sledovat cesty byzantské a křesťanské středověké kultury a přes období baroka se dostaneme až k renesanci. Vydáme se na dlouhou pouť módní historií, ale dozvíme se hodně i o dějinách kultury a umění a nahlédneme i do životního stylu dané doby. Scházet se budeme každé druhé úterý, vždy v 9.30 hod. v podkrovním sále knihovny. Upozorňujeme, že kurz je placený a jeho účastníci by měli zvládat základy práce na počítači a mít přístup k internetu. Ale nemusíte se obávat přílišné náročnosti – přednášky jsou tvořené přístupnou, populárně naučnou formou. Nejde samozřejmě jen o získávání vědomostí. Jde o příjemně strávené dopoledne a o pravidelná setkávání účastníků stejné generace, kteří společně tráví volný čas a navazují přátelství. Přihlášky přijímáme na první a druhé hodině. Chcete-li se dozvědět víc, přijďte si první lekci nezávazně vyzkoušet, po jejím skončení se rozhodnete, zda budete chtít ve studiu pokračovat. Zúčastnit se mohou jak studenti předchozích kurzů, tak noví zájemci. Těšíme se na vás.