Pokračování Virtuální univerzity třetího věku (proběhlo)

04.12.2019 13:51

Zahajujeme další semestr Virtuální Univerzity třetího věku, která je určena všem aktivním seniorům. Opět bude možné studovat dva obory současně. V úterý 4. února v 9.30 hod. otevíráme nový cyklus s názvem „Etika jako východisko z krize společnosti.“ PhDr. Jan Šolc nám přiblíží dějiny etiky, základní pojmy a také hlavní etické problémy současnosti. Od úterý 11. února bude pokračovat třetí díl cyklu „Dějiny oděvní kultury dějiny“. Ing. Petr Tylínek nás provede dějinami módy a životního stylu od počátku 20. století do současnosti. Můžete studovat oba kurzy zároveň (a chodit na přednášky každé úterý), nebo si můžete vybrat pouze jeden kurz (a chodit jen každé druhé úterý), to záleží na vás. Přihlásit se můžete na první hodině (tedy 4. a 11. února). Zúčastnit se mohou jak studenti předchozích kurzů, tak noví zájemci. Kurzy probíhají formou videopřednášek a každý má šest lekcí. Scházet se budeme vždy v úterý, v 9.30 hod. v podkrovním sále knihovny. Upozorňujeme, že kurzy jsou placené (350,- Kč za kurz). Výhodné je, pokud studenti ovládají základy práce na počítači a mají možnost připojení k internetu. Nemusíte se ale obávat přílišné náročnosti – přednášky jsou tvořené přístupnou, populárně naučnou formou. A nejde samozřejmě jen o získávání vědomostí. Jde o příjemně strávené dopoledne a o pravidelná setkávání účastníků stejné generace, kteří společně tráví volný čas a navazují přátelství. Chcete-li se dozvědět víc, přijďte si první lekci nezávazně vyzkoušet. Po jejím skončení se rozhodnete, zda budete ve studiu pokračovat. Těšíme se na vás.