Plánování obce v praxi (proběhlo)

17.10.2017 15:25

Hledání podoby města, ve kterém se dá dobře žít, je jedním z hlavních témat dneška. Jak se na úrovni vedení města vytváří podmínky pro vznik kvalitní soudobé architektury a živého veřejného prostoru? Existuje mnoho způsobů, jak může být městská samospráva aktivním a pozitivním činitelem v rozvoji obce. Bohužel pro občany se u nás zatím těchto možností málokdy využívá. Koncepce rozvoje města většinou chybí a zájem veřejný je často přehlušen zájmy soukromými. Ve čtvrtek 9. listopadu v 17 hod. se můžete zúčastnit moderované diskuze zástupců dvou českých obcí, které se rozvíjejí s vizí a je radost v nich bydlet: hlavní architektky města Litomyšle Zdeňky Vydrové a starosty Dolních Břežan Věslava Michalíka. Jedná se o první ze série podzimních přednášek o architektuře a urbanismu, které pořádá spolek Prostor Prostějov. Přednášku doprovodí tematická výstava jednotlivých realizací staveb a veřejných prostranství z výše uvedených obcí, která představí řadu kvalitních projektů, jejichž iniciátorem bylo samotné město.