Matěj Ptaszek: Kolumbie (proběhlo)

07.11.2019 10:25

Dobrodruh, publicista, fotograf a bluesový hudebník Matěj Ptaszek prožil společně se svojí ženou tři roky v zemích Latinské Ameriky. Více než 20 měsíců strávil v Kolumbii. Žil v tradiční kovbojské vesnici Concepcion, kde pracoval na svých dvou cestopisných knihách a o víkendech hrával blues po Medellínských hospodách. Jaké to je, ocitnout se uprostřed nefalšovaného divokého západu, mezi drsnými horskými kovboji, kteří mezi sebe jen tak někoho nepřijmou? Co prožíváte, když jste obklíčen vojáky po útoku povstalců v partyzánské oblasti? A jak stane, že v horách narazíte na nefalšovaného zlatokopa, který v řece rýžuje zlato stejně jako v románu Jacka Londona? Nejen to se dozvíte na další cestopisné přednášce v pondělí 13. ledna v 17 hod. Připravte se na vzrušující besedu s dobrodruhem, který nám navíc možná zahraje na foukací harmoniku. Výstavu fotografií z cest Matěje Ptaszka můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce února.