Martina Bittnerová: Utajené životy slavných Čechů (proběhlo)

31.10.2013 13:56

Karel Hynek Mácha, Karolína Světlá, Magdalena Dobromila Rettigová, Karel Havlíček Borovský, Sofie Podlipská, Josef Kajetán Tyl a Růžena Svobodová – to jsou postavy známé ze školních učebnic. Ale co se ve skutečnosti skrývá za jejich učesanými životopisy? Jaké životní příběhy, lásky a mnohdy dramatické osudy tito lidé prožívali? Spisovatelka a literární publicistka Martina Bittnerováse dlouhodobě zajímá o literární historii především 19. století a tráví mnoho hodin studiem archivních dokumentů. Ve svých knihách Utajené životy slavných Čechůa Spisovatelky a Erósukazuje známé osobnosti v jiném světle. Nechce je skandalizovat, chce je představit jako nevšední postavy naší minulosti. Nenechte si ujít její zajímavou besedu v pondělí 11. listopadu v 17 hod.

Pořad budeme živě přenášet na Livestream kanálu knihovny: www.livestream.com/knihovnaprostejov