Letní čtenářská výzva (proběhlo)

11.06.2016 11:57

Rozhodli jsme se trochu vám pomoct s výběrem knížek pro vaše letní čtenářské chvilky. A také vás k četbě ještě trochu více motivovat. Připravili jsme deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat. Jejich vypůjčením a samozřejmě přečtením budete postupně letní výzvu plnit. Jednu knížku si například vyberete podle obálky, druhou podle iniciál autora, jiná bude napsaná autorem z Prostějovska a další bude ze žánru sci-fi nebo fantasy. Vybrat si můžete také knížku, kterou přečtete za jediný den nebo tu, která se odehrává v tropech. To jsou jen příklady.

Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím Letní výzvy, bude zařazený do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny Vám mohou razítkem potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. Formulář pro vyplňování výzvy najdete ke stažení níže. Nebo si jej můžete vyzvednout přímo v knihovně, kde potom vyplněné archy také odevzdávejte. Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a hned následující den vylosujeme tři výherce. Hodnotné knížky do soutěže poskytlo Knihkupectví Kosmas. Na drobnost v podobě odznáčku knihovny se však může těšit každý soutěžící.

Formulář Letní čtenářské výzvy ke stažení (pdf, 821 kB)

Zadání výzvy a náhled formuláře:

Úplná pravidla soutěže

• Letní čtenářská výzva začíná 1. 7. 2016 a končí 31. 8. 2016.
  • Do výzvy se mohou zapojit pouze registrovaní uživatelé Městské knihovny Prostějov.
  • Pro splnění výzvy je potřeba přečíst minimálně 6 knih, vyhovujících uvedeným kritériím, které si vypůjčíte v knihovně.
  • Knihovnice Vám každý týden může potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (e-knih).
  • Všechny knihy s výjimkou bodu č. 8 musí být beletrií.
  • Jednu knihu nelze použít pro splnění více zadání.
  • Vyplněné archy odevzdávejte v Městské knihovně Prostějov.
  • Každý soutěžící obdrží odznak knihovny. Tři vylosovaní účastníci budou odměněni knihou.
Městské knihovny Prostějov.

Pro splnění výzvy je potřeba přečíst minimálně 6 knih,
vyhovujících uvedeným kritériím, které si vypůjčíte v knihovně.

Knihovnice Vám každý týden může potvrdit přečtení nejvíce dvou knih (e-knih).

Všechny knihy s výjimkou bodu č. 8 musí být beletrií.

Jednu knihu nelze použít pro splnění více zadání.

Vyplněné archy odevzdávejte v Městské knihovny Prostějov.

Každý soutěžící obdrží odznak knihovny. Tři vylosovaní budou odměněni kniho