Kdo si hraje, nezlobí – deskovky v knihovně

28.02.2013 14:16

Kreativita, radost, poznání, relaxace, učení, zábava, trénink pozornosti, vnímání. To všechno a mnohem víc můžete získávat při jediné činnosti, a to při hraní her. Na únorovém setkání Senior klubu při knihovně jsme si zahráli moderní i klasické deskové společenské hry. Kromě tradičních her jsme se seznámili
a vyzkoušeli například s herními tituly jako je jazykový Scrabble, vědomostní Evropu nebo Česko: otázky a odpovědi. Účastníci byli tak nadšení, že jsme se rozhodli několik společenských her trvale umístit ve studovně regionální literatury. V tomto klidném prostoru přízemí knihovny si je můžou uživatelé knihovny vypůjčit a zahrát. Nachystané jsou zde pro vás třeba Scrabble, Agricola, Carcassonne, Česko: otázky a odpovědi. Zahrát si můžete také v knihovně pro děti a mládež (Vápenice 9), a to Osadníky z Katanu, Evropa: otázky a odpovědi, Twister, karetní Bang a další. Můžete hrát dokud vás to neomrzí, klidně až do zavíračky. Hry půjčujeme prezenčně – tedy pouze v rámci prostor knihovny. Řekněte to doma, přijďte klidně celá rodina nebo parta. „Co dostaneš při hře, ani čert nevydře“ (slezské přísloví).