Kapverdské ostrovy (proběhlo)

05.08.2017 10:08

Ve čtvrtek 14. září v 17 hod. si nenechte ujít další povídání sympatické cestovatelky Jany Bušek, která se spolu se svou matkou, prostějovskou rodačkou Alenou Čižmářovou, vydala po vlastní ose na Kapverdské ostrovy. Podařilo se jim procestovat dva z nich - Santiago a Fogo a opět se s námi podělí o své neobyčejné zážitky. Jana Bušek je absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci v oborech portugalská a anglická filologie a během svých studií i poté navštěvovala spolu se svou matkou bývalé portugalské kolonie, tedy země, kde se dodnes mluví portugalsky, aby zjistila, jak se žije místním lidem a zachytila na svých snímcích jejich každodenní život. Přednáška bude doprovázena i výstavou fotografií „Obrazy v písku“, které byly pořízeny rovněž na souostroví Kapverdy a můžete si je prohlédnout v Galerii Na Půdě prostějovské knihovny až do konce října.