Kamila Opletalová: Žiju! (proběhlo)

13.01.2018 10:31

Ve středu 4. dubna v 17 hod. vás srdečně zveme na autorské čtení a vernisáž výstavy obrazů prostějovské rodačky, malířky a básnířky Kamily Opletalové. Je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně, obor grafika a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Po krátkém učitelském působení se naplno věnovala umělecké tvorbě - malbě, kresbě, grafice, ilustracím a také poezii. Kvůli postupující nemoci, která ji zbavila pohyblivosti, je odkázána na invalidní vozík a péči druhých. Se svým obtížným životním údělem se snažila vyrovnat také prostřednictvím lyrické poezie a obrazů vytvořených speciální prstovou barvou. Výstavu jejích obrazů můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce května. Úvodního slova se na vernisáži ujme PhDr. Antonín Bůžek. Básně Kamily Opletalové uslyšíte v podání herců Divadla Point.