Jordánsko (proběhlo)

11.09.2021 11:06

Pojďte objevit kouzlo Jordánska! Tato starodávná země s dlouhou historií a mimořádně rozmanitou kulturní tradicí zastávala v dějinách regionu spíše pozici okrajového území a nikdy nebyla centrem žádné říše. Díky strategické poloze se ale dostávala do středu zájmu všech impérií. Většina lokalit v Jordánsku byla po dlouhá staletí opuštěna a znovu osídlena byla až v moderní době. A jací vlastně jsou dnešní Jordánci? Víte například, že jídlo je základním kamenem jordánské společnosti? Jedinečnou a pro nás velmi exotickou pouštní přírodu a biblickou krajinu kolem Mrtvého moře, ale také tamní kulturu a společnost nám ve středu 13. října v 17 hod. přiblíží prostějovští cestovatelé Miloslav Kouřil a Jana Římská.