Festival ProTibet (proběhlo)

20.02.2015 13:42

Každý rok v březnu se v celé České republice konají akce na podporu Tibetu. Obecně prospěšná společnost MOS T totiž pořádá tradiční F estival Pro Tibet. Ve třech desítkách měst probíhají nejrůznější přednášky, besedy, výstavy a projekce filmů, jejichž cílem je informovat veřejnost o životě v Tibetu. Výtěžek z těchto akcí je věnován na podporu vzdělanosti a zlepšování životních podmínek tibetských dětí, nomádů, uprchlíků i starých lidí. V letošním roce se k tomuto festivalu připojujeme i my. Ve středu 11. března v 17 hodin se v podkrovním sále knihovny uskuteční přednáška Johany Krajčírové, která nám přiblíží život Tibeťanů, některé projekty na podporu Tibetu, ale také své osobní zkušenosti např. s Tibeťany žijícími v exilu v Ladaku. Přednášku bude doplňovat výstava fotografií, kterou budete moci navštívit až do poloviny dubna v naší Galerii Na Půdě.