Férová snídaně 2018 (proběhlo)

22.01.2018 14:41

Druhá květnová sobota - letos 12. května - je na celém světě zasvěcena podpoře fair trade. Fair trade je způsob obchodu dávající drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům z rozvojových zemí příležitost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pokud si koupíte fairtradový výrobek, máte jistotu, že za ním nestojí například zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky či devastace životního prostředí. Vloni v svátek dohromady oslavilo 7 800 lidí na 164 místech republiky. Knihovna tuto hromadnou piknikovou snídani organizuje už posedmé. Přidejte se. Přineste něco dobrého a na oplátku ochutnejte něco od souseda. Fairtradové dobroty se rády kamarádí s lokálními, takže vítané jsou třeba buchty z fair trade kakaa, cukru, biomouky, medu od místního včelaře nebo vajíček od sousedky, domácí chleba namazaný marmeládou z vlastní zahrádky, nebo máslem od místního farmáře s domácími ředkvičkami. Podávat k tomu budeme fair trade kávu, čaj, kakao a samozřejmě také čtivo. :-)

Přidáváme pár užitečných odkazů:
oficiální web akce
stránka prostějovské snídaně
událost na Facebooku (Zde pozvěte svépřátele.)
co s sebou na sníd ani
pár receptů na férové d obroty
kde nakupovat

Vezměte rodinu, přátele, deku, dobroty, nějaké to nádobí a přijďte si udělat příjemné sobotní dopoledne.
Začínáme v 10 hodin u knihovny.
(V případě nepříznivého počasí se akce koná uvnitř knihovny v přízemí.)

Sponzory snídaně byli Zdravá výživa Jeřabina, která poskytla fairtrade čokoládu na ochutnávku, Hanácké koloniál, který dodal kozí biomléko a Rakytníkový sirup, Bez obalu, který věnoval několik raw tyčinek a kavárna Canall - coffee boutique vintage, která věnovala několik kousků domácích dezertů.

Propagaci snídaně podpořili: Kino METRO 70, Café Plecháč, Lingua Centrum, Prodej čerstvých vajec (Fügnerova 2), palačinkárna Pall&Chinky a obchůdky se zdravou výživou Rosinka, Pí – centrum a Harmonie zdraví.