Bezpečnostní situace na Blízkém a Středním východě (proběhlo)

06.01.2016 07:37

Je možná raketojaderná válka na Blízkém a Středním východě? Izraelský premiér Ehud Olmert 11. prosince 2006 nepřímo přiznal, že Izrael vlastní jaderné zbraně. Nedávno USA na popud Baracka Obamy po dohodě s EU ukončily sankce proti Íránu a umožnily mu znovu plně rozběhnout jaderný program, jehož složení jednoznačně vede k vytvoření vlastních jaderných zbraní. Izrael a všechny významné země regionu vytvořily impozantní raketové síly a některé jsou schopny vypouštět dokonce i kosmické objekty.

Je možné, že je zde ukryto možné ohnisko války, která skončí nasazením jaderných zbraní? Rétorika některých představitelů a organizací umožní jakékoli úvahy.

Přednáška ukáže dostupná fakta o jaderném programu a jaderné doktríně Státu Izrael, jeho jaderné triádě a o stejných akvizicích v Íránu. Ukáže vše, co je známo o vojenských raketových arzenálech v regionu a základních složkách izraelské protiraketové obrany.  Uvidíte obtížně dostupné fotografie izraelských i íránských kosmodromů, jaderných zařízení a dovíte se, jak Izrael bránil okolním zemím získat jaderné zbraně. Budete moci posoudit, zda je v jeho silách zastavit íránské jaderné aktivity. Tímto vším vás provede Ing. Jaromír Vykoukal ve středu 27. ledna od 17 hod.