Autorské čtení Lenky Civade (proběhlo)

13.05.2013 10:35

Malířka a spisovatelka Lenka Horňáková Civade se narodila v Prostějově, ale už víc než dvě desetiletí žije ve Francii. I když původně začala studovat ekonomii, nakonec vystudovala výtvarné umění na Sorbonně a věnuje se kresbě a malbě. O svém životě ve Francii napsala dvě čtenářsky velmi úspěšné knihy Provence jako sen a Lanýže. Nyní vydává svoji třetí knihu s názvem Prioritaire Priority (Praha – Paříž). Napsala ji ve spolupráci se svou přítelkyní, také spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi. Hlavními protagonistkami tohoto příběhu jsou Franouzka Anne žijící v Praze a Češka Lenka žijící ve Francii, které využívají psaní dopisů  nejen jako prostředek vzájemné komunikace, ale i vlastního poznávání neznámé země, jejích zvláštností i stejností, radostí i problémů. Ve čtvrtek 23. května představí svoji knihu v podkrovním sále prostějovské knihovny obě autorky osobně. Besedu budeme živě přenášet na našem kanálu Livestream. Kromě besedy a autorského čtení se uskuteční také vernisáž obrazů Lenky H. Civade, kterou budete moci navštívit v Galerii Na půdě Městské knihovny Prostějov do 17. června.

přímý přenos besedy (začátek 23.5. v 17:00):