Znáte prostějovské osobnosti? – výsledky prosincové soutěže

22.01.2016 12:53

V prosinci pro vás knihovna připravila zajímavou online soutěž. Měla prověřit vaše znalosti o významných prostějovských rodácích, ale také pobavit, poučit, probudit ve vás zvědavost. 17 otázek o 17 osobnostech nebylo úplně snadných. A zdaleka nešlo jen o osobnosti kultury. Objevily se otázky, které vedle sebe postavily tanečnici Manon Chaufour, průmyslníka Rolného, Ottu Wichterle i jeho sestru, sochařku Hanu Wichterlovou, filozofa Husserla, hokejistu Machače, herce Županiče a další. 113 lidí se zúčastnilo, 35 z nich odpovědělo na všechno správně, a 3 z nich byli vylosovaní jako výherci knížek o Prostějově. Jsou jimi Marie Dostálová, Jitka Juřičková a Patrik Dankovič. Gratulujeme!

Jak soutěž vypadala můžete i se správnými odpověďmi zjistit na adrese www.knih ovnapv.cz/soutez.A jak se soutěžícím líbila? „Super nápad. Cela rodina si lámala hlavu.“ „Super soutěž. Dozvěděla jsem se spoustu informací o lidech, kteří jsou spojeni s Prostějovem.“ „Úžasná, člověk ani neví, co všechno ví.“ „Krásná soutěž, člověk si uvědomí kolik známých lidí pochází z Prostějova“.